Home Najdôležitejšie Kovalík vykročil za obhajobou správnou nohou: Na úvod zdolal nebezpečného Nemca

Kovalík vykročil za obhajobou správnou nohou: Na úvod zdolal nebezpečného Nemca

MAIA – Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil do druhého kola na challengeri v portugalskom Maia. Tretí nasadený zvíťazil v úvodnom zápase nad Nemcom Julianom Lenzom 6:1, 4:6, 6:2 za 126 minút.

Kovalík mal výborný vstup do zápasu, keď po desiatich minútach viedol 2:0. Získaný brejk však nepotvrdil a Lenz kontroval ribrejkom. Od tohto stavu získaval v prvom sete gemy už len slovenský tenista a po pol hodine vyhral úvodnú sadu 6:1.

V druhom sete sa hra vyrovnala, Nemec zlepšil pohyb a zefektívnil servis. Paradoxne 131. hráč sveta mal v úvode 2 brejkbaly, ktoré nevyužil a až do stavu 4:5 sme neboli svedkami žiadneho brejku. V desiatej hre nevyšiel slovenskému tenistovi servisgem a aj napriek trom odvráteným setbalom gem stratil, keď Lenz využil v poradí štvrtý setbal.

O osude zápasu rozhodol tretí set

V treťom sete sa opakoval scenár z úvodu druhej sady, opäť mal Kovalík tri brejkbalové príležitosti, ktoré však zostali nevyužité. Až za stavu 2:2 sa 28-ročnému tenistovi podarilo prelomiť servis nemeckého súpera a Lenz od tohto momentu neuhral ani jeden gem. Náš tenista využil hneď prvý mečbal a zaslúžene postúpil do druhého kola.

Zverenec trénera Mateja Liptáka získal vlani v Maii titul. Jeho ďalšou prekážkou v ceste za obhajobou bude kvalifikant Altug Celikbilek z Turecka.