Home Najdôležitejšie Kovalík viedol 6:4, 5:2 a bol gem od postupu: Zápas nedoservoval, prehral šesť gemov v rade a aj celý duel

ESTORIL – Slovenský tenista Jozef Kovalík neuspel v prvom kole kvalifikácie na turnaji v portugalskom Estorile. Nasadená štvorka prehrala s domácim držiteľom voľnej karty Pedrom Sousom po trojsetovej bitke výsledkom 6:4, 5:7, 3:6.

Kovalík vstúpil do zápasu brejkom, ale v treťom geme Sousa kontroval ribrejkom a neskôr vyrovnal na 2:2. V ďalšom priebehu úvodného dejstva si obaja tenisti držali servisy, ale za stavu 5:4 “Jojo” opäť udrel a po brejku čistou hrou sa ujal vedenia.

Aj v druhom sete pokračoval v kvalitnom výkone predovšetkým na svojom podaní a po prelomenom servise v šiestom geme bol razom gem od postupu. Situáciu ale vôbec nezvládol, od stavu 5:2 prehral päť hier v rade a bolo vyrovnané.

Sousu, ktorý aktuálne okupuje až 476. priečku (v minulosti aj 99. na svete) obrat v druhej sade nakopol a v rozhodujúcom sete si vybudoval náskok 5:2, ktorý sa v konečnom zúčtovaní ukázal ako kľúčový. Kovalík ešte brejkom znížil na 3:5, ale v ďalšej hre opäť prišiel o servis a tak sa rozlúčil s turnajom už hneď v úvodnom kole kvalifikácie krutou prehrou.