Home Správy Kovalík v úvodnom kole v Antverpách favorita nezaskočil

Kovalík v úvodnom kole v Antverpách favorita nezaskočil

ANTVERPY – Jozef Kovalík končí v 1. kole turnaja ATP 250 v Antverpách (711 275 EUR, tvrdý povrch v hale) na rakete Francúza Uga Humberta po prehre 4:6, 5:7.

Kovalík držal s favoritom krok iba úvodné štyri gemy, v piatom nedokázal odvrátiť brejkbal. Humbert ho k žiadnym brejkbalom nepustil. Nadobudnutý náskok mohol ešte zvýšiť v samotnom závere setu, Jojovi sa však podarilo vymazať dva setbaly v deviatom geme. Francúz ukončil prvý set na vlastnom servise čistou hrou.

Slovák si v druhom dejstve udržal svoje prvé podanie, následne stratil osem z deviatich fifínov a prišiel o vedenie. Do zápasu sa vrátil okamžitým ribrejkom. Obaja tenisti ustálili svoje servisy až do 11. hry, keď sa k brejkbalu opäť dostal francúzsky favorit. Príležitosť premenil. Postup do druhého kola spečatil čistou hrou na podaní.

• Kovalík zaznamenal 2 esá, Humbert 7
  • Humbert získal 30 z 34 bodov po prvom servise

Bratislavčan skompletizoval smolný deň slovenských singlistov. V Moskve vypadla Jana Čepelová, na challengerovom okruhu sa porúčal Lukáš Klein.