Home Najdôležitejšie Kovalík v Portugalsku titul neobháji: Vo štvrťfinále nestačil na kvalitného antukára

MAIA – Slovenský tenista Jozef Kovalík neobháji vlaňajší titul z challengeru v portugalskom meste Maia. Tetí nasadený hráč nestačil vo štvrťfinále na osmičku pavúka Carlosa Tabernera zo Španielska a podľahol mu 6:7(3), 1:6 za 108 minút.

Dvadsaťosemročný Bratislavčan zaznamenal v zápase 5 es, no percentuálnu úspešnosť servisu mal iba okolo 50%. V zápase si vypracoval päť brejkbalových príležitostí, no využil iba jednu a do semifinále sa tento rok neprebojoval.

Prvý set rozhodla až skrátená hra

Kovalík tentokrát nemal skvelý úvod ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch a hneď v prvom geme musel odvracať 3 brejkbaly. Až do stavu 2:2 si obaja tenisti držali svoj servis, ale Taberner bol prvým hráčom, ktorému sa podarilo prelomiť podanie svojho súpera. Za stavu 5:4 podával Španiel na víťazstvo v prvom sete, ale slovenský tenista zahral výborne na riterne a po ďalšom udržanom servise razom viedol 6:5. V dvanástej hre mal Kovalík dokonca 2 setbaly, ktoré však nevyužil a v tajbrejku išlo o jednoznačnú záležitosť v prospech španielskeho tenistu.

V druhom sete jednoznačná záležitosť

Na psychike Kovalíka sa podpísal neúspešný záver prvého setu a pozorne hrajúcemu súperovi vzdoroval len do stavu 1:1. Od tohto stavu rodák z Bratislavy neuhral ani gem a druhý set prehral po výsledku 1:6.