Home Správy Kovalík na challengeri v Montevideu po maratónskom zápase so stopkou v 3. kole

Kovalík na challengeri v Montevideu po maratónskom zápase so stopkou v 3. kole

by Tomáš Tomeček

MONTEVIDEO – Jedenásty nasadený Jozef Kovalík na turnaji ATP Challenger 80 v uruguajskom Montevideu (54 160 USD +H, antuka vonku) podľahol v zápase 3. kola piatemu nasadenému Jaumemu Munarovi zo Španielska 6:4, 5:7, 3:6.

Kovalík mal ideálny vstup do zápasu. Po piatich odohraných gemoch viedol presvedčivo 4:1. Pomalý červený povrch v Južnej Amerike mu ale v ďalšom priebehu komplikoval servis podobne ako predtým Španielovi. Munarovo manko sa postupne scvrkávalo. Jojo napokon získal prvé dejstvo vďaka udržanému podaniu v desiatom geme, keď premenil druhý setbal.

Slovák sa dostal do problémov na podaní v druhom geme druhého setu. Stav 0:40 dokázal zvrátiť piatimi víťaznými výmenami v slede. Straty servisu však predsa len prišli – v piatej hre sa na príjme tešil náš tenista, ale Španiel kontroval okamžitým ribrejkom. Jojo mohol získať aj ďalší servis súpera, no pri skóre 5:5 zahodil tri brejkbaly. Naopak, Munar o gem neskôr príležitosť spojenú so setbalom zužitkoval.

Bratislavský rodák držal v rozhodujúcom sete s favoritom krok iba prvé štyri gemy. Španiel následne zvýšil obrátky a pripísal si tri hry za sebou. V koncovke už skúsenejší slovenský tenista len skorigoval skóre.

• zápas trval 162 minút
  • obaja získali po 102 fiftínov
  • Kovalík dominoval 7:1 na esá
  • premenil 4 z 11 brejkbalov

Jozef Kovalík si do hodnotenia ATP pripíše 7 bodov. Postup do štvrťfinále si dnes zabezpečil Andrej Martin s prispením skreču súpera.