Home Najdôležitejšie Kovalík v dramatickom zápase úspešný: V dôležitých momentoch zachoval chladnú hlavu

ISTANBUL – Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil do druhého kola na challengeri 125 v tureckom Istanbule (132 280 USD, tvrdý povrch v hale). Siedmy nasadený zvíťazil nad domácim držiteľom voľnej karty Altugom Celikbilekom 7:5, 2:6, 6:4 za 108 minút.

Od úvodu zápasu sa obaja hráči prezentovali výborným výkonom na servise a prvý brejkbal mal k dispozícii turecký tenista až v piatom geme, ten zostal nevyužitý a až do stavu 5:5 sa nič zaujímavé neudialo. V jedenástej hre Kovalík prehrával na príjme 15:40, ale sériou štyroch bodov v rade strhol vedenie na svoju stranu a následne na servisgeme nemal žiaden problém a ujal sa vedenia v zápase.

Druhý set mal navrch Celikbilek

V prvých troch gemoch všetko nasvedčovalo k tomu, že aj v ďalšom priebehu budeme vidieť festival výborných podaní, ale v štvrtej hre sa podarilo domácemu tenistovi prelomiť servis Kovalíka a razom viedol 4:1. Druhá sada patrila Celikbilekovi a za stavu 5:2 využil ďalší brejkbal a vyrovnal na 1:1.

V rozhodujúcom sete začal lepšie Kovalík, keď sa mu podarilo v treťom geme prelomiť podanie Turka a viedol už 1:3. Následne prišlo opäť k miernemu útlmu, Celikbilek sériou troch gemov v rade otočil priebeh prvého setu. Koncovka zápasu ale patrila nášmu tenistovi a zaslúžene vyhral.

Zverenec Mateja Liptáka si v ďalšom kole zmiery sily so Španielom Carlosom Tabernom.