Home Správy Kovalík v Braunschweigu cez turnajovú jednotku do semifinále

Kovalík v Braunschweigu cez turnajovú jednotku do semifinále

BRAUNSCHWEIG – Jozef Kovalík (117. v hodnotení ATP) si vo štvrťfinále turnaja ATP Challenger v Braunschweigu (127 000 EUR +H, antuka vonku) poradil s jednotkou žrebu Uruguajcom Pablom Cuevasom (76.) po setoch 7:6(1), 6:3.

Slovenský tenista šiel do rýchleho vedenia 2:0. Súper však reagoval ribrejkom. Cuevas mal za stavu 4:4 aj 5:5 šance zlomiť Kovalíkovo podanie. Nezužitkoval ich, a tak o víťazovi rozhodol tajbrejk. V ňom už Jojo povolil súperovi uhrať iba jednu loptičku.

Aj v druhom sete šiel Kovalík v úvode do vedenia 2:0, no Uruguajec sa opäť vrátil a vyrovnal na 2:2. Slovák reagoval ribrejkom na 3:2. Výhodu si strážil až do koncovky setu. Za stavu 5:3 sa dostal k mečbalu na príjme, ktorý využil.