Home Najdôležitejšie Kovalík to na US Open zvládol bez straty podania: V ďalšom kole kvalifikácie proti českému favoritovi

NEW YORK – Slovenský tenista Jozef Kovalík sa predstaví v 2. kole kvalifikácie dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Úvodnú prekážku, Rakúšana Geralda Melzera, zdolal 7:5, 6:2 za 1:20 h.

O osude úvodného dejstva rozhodla až dvanásta hra, v ktorej sa ako prvý dočkal brejku slovenský tenista, ktorý hneď prvý setbal premenil na zisk setu a za 47 minút sa radoval z víťazstva v prvom dejstve.

V druhom dejstve mal už Kovalík výraznejšie navrch a aj keď brejkbal na prvom podaní súpera ešte nepremenil, v štvrtej hre už Rakúšanovi servis zobral a ujal sa vedenia 3:1. Ďalší brejk prišiel vo ôsmej hre, kedy sa opäť radoval Kovalík, ktorý brejkom na 6:2 ukončil stretnutie a v ďalšom kole kvalifikácie na Slováka čaká česká kvalifikačná dvadsiatka Tomáš Macháč, ktorý uspel v úvodnom trojsetovom derby s krajanom Kolářom.

US Open, kvalifikácia – 1. kolo: Jozef KOVALÍK (SR) – Gerald Melzer (Rak.) 7:5, 6:2

Zdroj: TASR, ts