Home Správy Kovalík si opäť zahrá finále challengeru, tentokrát v Barcelone

Kovalík si opäť zahrá finále challengeru, tentokrát v Barcelone

Barcelona – Jozef Kovalík si na turnaji kategórie ATP Challenger 80 v španielskej Barcelone (46 600 EUR +H, antuka vonku) zaistil postup do finále. Štrnásteho nasadeného Taliana Alessandra Giannessiho zdolal 6:3, 7:6(5).

Kovalík mal neistý vstup do zápasu, keď v druhom geme odvracal štvoricu brejkbalov. Na nasledujúcom riterne sám využil hneď prvú šancu na ukoristenie servisu súpera. Na podaní si počínal bez vážnejších problémov. Nadobudnutý náskok ešte navýšil ziskom gemu číslo deväť. Druhý brejk zároveň znamenal zisk setu.

Všetko podstatné v druhom sete sa udialo v jeho druhej polovici. Ako prvý šiel do výhody brejku Kovalík, keď zúročil prvú možnosť v ôsmej hre. Talian kontroval ribrejkom. Set napokon dospel do skrátenej hry. Obaja tenisti nechceli urobiť chybu, prvej sa po výmene strán dopustil Giannessi. V napínavom závere mal Slovák pevnejšie nervy a zápas ukončil využitím prvého mečbalu za stavu 6:5.

• Kovalík postúpil do druhého challengerového finále v priebehu troch týždňov
  • vzájomnú bilanciu vyrovnal na 2:2

Bratislavčan si v súboji o titul skríži raketu s víťazom taliansko-španielskej konfrontácie medzi štvrtým nasadeným Salvatorem Carusom a turnajovou dvojkou Jaumem Munarom.