Home Australian Open Kovalík po veľkej dráme do finále kvalifikácie Australian Open

Kovalík po veľkej dráme do finále kvalifikácie Australian Open

MELBOURNE – Dvadsiaty šiesty nasadený Jozef Kovalík zvládol 2. kolo kvalifikácie grandslamového Australian Open (71 000 000 AUD, tvrdý povrch vonku). Domáceho Luka Savilla zdolal 6:7(7), 7:6(3), 6:4.

Kovalík získal v prvom sete brejk na 3:1. Domáci tenista v deviatej hre zaváhanie odčinil a znížil na 4:5. Jojo sa dostal pod veľký tlak pri skóre 5:5, 15:40, no tentoraz hrozby straty podania odvrátil. Napokon rozhodovala skrátená hra. Slovák v nej viedol 4:1, za stavu 6:5 mal setbal, ale nakoniec ťahal za kratší koniec – 7:9.

Náš tenista si pripísal hneď v úvode druhého dejstva brejk. Prišiel oň v šiestom geme. V turbulentnom závere znovu získal servis domácej voľnej karty, mal setbal na 6:4, ale súper si aj tentokrát vybojoval tajbrejk. Bratislavský rodák na jeho začiatku otočil z 0:1 na 3:1 a tentoraz si náskok postrážil. Po víťazstve 7:3 poslal zápas do rozhodujúceho setu.

Začal ho zle, po štyroch gemoch prehrával 1:3. Zlepšeným výkonom priebeh postupne otočil na 4:3, keď odvrátil sériu brejkbalov. V desiatom geme zužitkoval viac skúseností, na riterne po sérii zhôd premenil štvrtý mečbal a postúpil do finále kvalifikácie.

• zápas trval 3 hodiny a 10 minút
  • diváci videli až 36 brejkbalov
  • pomer víťazných úderov 36:38 z pohľadu Kovalíka
  • Saville bol 81-krát na sieti

Bratislavčan vyzve v zápase o účasť v hlavnej súťaži prvého Grand Slamu domáceho tenistu Maxa Purcella. Dnes postúpili aj Norbert Gombos, Andrej Martin a Filip Horanský.