Home Najdôležitejšie Kovalík po divokom priebehu v Čile s prehrou: K víťazstvu mu nepomohol ani kanár v druhom sete

Jozef Kovalík

SANTIAGO – Slovenský tenista Jozef Kovalík prehral v 1. kole na turnaji v čilskom Santiagu proti domácemu tenistovi Alejandrovi Tabilovi po setoch 1:6, 6:0, 4:6.

Obaja tenisti vstúpili do zápasu s udržaným servisom a ako prvý mal brejkbalové príležitosti Kovalík, no zostali nevyužité. V štvrtej hre však jeho čilský súper svoju možnosť zužitkoval a následne mala úvodná sada rýchly spád. Slovenský tenista prišiel aj o ďalší servis a po 32 minútach prehrával 0:1.

V druhom sete prekvapivý “kanár”

129. hráč sveta mal výborný vstup do druhého setu, zlepšil podanie a naopak Čilanovi sa na servise vôbec nedarilo. Kovalík viedol rýchlo náskokom dvoch brejkov a záver sady už jeho súper vypustil a slovenský tenista bez straty gemu vyrovnal na 1:1.

V rozhodujúcej sade obaja hráči bojovali o každý gem. V piatej hre Kovalík stratil servis, ale dokázal kontrovať ribrejkom a vyrovnal na 3:3. V nasledujúcej hre zaznamenal 3 esá a sebavedomovo sa ujal vedenia v sete. Koncovka zápasu vyšla lepšie však Tabilovi a sériou troch gemov v rade strhol víťazstvo na svoju stranu.

Kovalík po dnešnej prehre upravil bilanciu zápasov odohratých v Južnej Amerike na 3-3. Najbližšie by sa mal predstaviť v rovnakom meste, no tentokrát na turnaji challengerovej kategórie.