Home Správy Kovalík končí v Punte del Este vo štvrťfinále

Kovalík končí v Punte del Este vo štvrťfinále

by redakcia tenisovysvet.sk

PUNTA DEL ESTE – Jozef Kovalík nestačil vo štvrťfinále challengeru v uruguajskom Punta del Este (50 000 USD +H, antuka vonku) na Taliana Alessandra Giannessiho a s turnajom sa rozlúčil po prehre 6:7(2), 6:2, 6:7(5).

Súboj nasadenej štvorky a päťky turnaja začal lepšie nižšie postavený Giannessi. Už v tretej hre sa mu podarilo prelomiť Kovalíkov servis. V nasledujúcom priebehu setu Talian nevyužil ďalšie štyri možnosti na brejk. To sa mu vypomstilo za stavu 5:4 z jeho pohľadu, keď nevyužil setbal a o servis prišiel. Napokon to však nemusel ľutovať, pretože tajbrejk setu získal hladko 7:2.

Druhý set bol v plnej réžii slovenského tenistu. Hneď v prvom geme si na konto pripísal brejk, druhý pridal za stavu 4:2 a set získal hladko za 38 minút v pomere 6:2.

Aj v treťom sete bol lepším hráčom na dvorci Kovalík. V jeho priebehu sa mu však nepodarilo využiť ani jeden zo štyroch brejkbalov, a keďže súperovi pri svojom podaní nedával šancu, tak aj tretí set dospel do skrátenej hry. V tej sa vedenie prelínalo z jednej strany na druhú. Napokon mal viac šťastia Giannessi a v tajbrejku zvíťazil najtesnejším rozdielom 7:5.