Home Správy Kovalík a Kližan do hlavnej súťaže ATP turnaja v Sofii

Kovalík a Kližan do hlavnej súťaže ATP turnaja v Sofii

SOFIA – Jozef Kovalík a Martin Kližan sa kvalifikovali do hlavnej súťaže turnaja kategórie ATP 250 v bulharskej Sofii (501 345 EUR, tvrdý povrch v hale).

Ôsmy nasadený Jozef Kovalík zdolal nemeckú trojku žrebu Oscara Otteho 6:3, 6:3. V prvom sete sa lámal chlieb za stavu 3:3. Jojo otočil pri svojom podaní skóre 0:30, vzápätí brejkol súpera a žiadne komplikácie už nepripustil. V druhom dejstve sa Nemec brejkom odpútal na 3:1, ale vo zvyšku zápasu diktoval tempo bratislavský rodák.

Štvrtý nasadený Martin Kližan zvíťazil po setoch 1:6, 6:4, 6:3 nad talianskou sedmičkou „pavúka“ Salvatorem Carusom. Úvodný set mal katastrofálny. Na príjme získal jediný fiftín a podanie si udržal až za stavu 0:4 po odvrátení dvoch brejkbalov. Druhú časť otvoril brejkom, ktorý si postrážil. V treťom dejstve sa presadil na príjme za stavu 2:2, v 9. hre premenil na príjme hneď prvý mečbal.