Home Najdôležitejšie Kovalík je po výbornom výkone už vo štvrťfinále: Talianskemu antukárovi nadelil kanára

BELEHRAD – Slovenský tenista Jozef Kovalík postúpil na turnaji v Belehrade už do štvrťfinále. V osemfinálovom dueli zdolal Taliana Gaia (136.) po setoch 6:0, 7:6(4).

Kovalík od úvodu zápasu jasne dominoval vo všetkých herných aspektoch a skúseného Taliana takmer k ničomu nepúšťal. Počas prvého setu stratil len 7 loptičiek a po 23 minútach viedol 1:0.

V druhom sete sa Gaio zlepšil, dokázal zefektívniť prvý servis a v štvrtej hre prvýkrát v zápase prelomil podanie slovenského tenistu. Kovalík prehrával už 4:1, ale nevzdal sa a dokázal vyrovnať na 4:4. V ďalších štyroch gemoch sme neboli svedkami žiadneho brejkbalu a o osude druhej sady rozhodovala až skrátená hra. V nej 128. hráč sveta nestratil ani jedno podanie a zaslúžene postúpil do štvrťfinále.

Kovalík vyzve v boji o semifinále nasadenú dvojku turnaja Argentínčana Bagnisa, ktorý v dvoch setoch zdolal domáceho Medjedoviča.