štvrtok , 24 septembra 2020
Tenisový Svet / Wimbledon / Kontová o Wimbledone: „Najdôležitejšie je nestrácať nádej“
Foto: TASR

Kontová o Wimbledone: „Najdôležitejšie je nestrácať nádej“

LONDÝN – Britka Johanna Kontová sa včera pre britský denník The Daily Mail vyjadrila o súčasnej zložitej situácii. Reč prišla aj na konanie grandslamového Wimbledonu v termíne 29. júna – 2. júla.

„Myslím si, že najdôležitejšie je nestrácať nádej. Nie je nič zlé na tom, ak dúfate. Pre mňa je to o tom nehľadieť príliš dopredu. Nevieme, ako sa bude situácia vyvíjať. Teraz vieme len to, že do začiatku júna hrať nebudeme. To je dátum, ku ktorému smerujeme prípravu. Kedy sa to zmení, či sa to zmení, zareagujeme na čokoľvek,“ povedala 14. hráčka hodnotenia WTA.

„Neustále komunikujeme, každý je ochotný akceptovať rozhodnutia. Až do začiatku júna sa nič neudeje, čo dáva každému trochu priestoru. Môžeme sa pokúsiť nájsť to najlepšie pre turnaje, hráčov. Vo všeobecnosti je to veľmi zlá situácia, no hľadáme najlepšie možné riešenia,“ pokračovala Britka, ktorá je v osemčlennej Rade hráčok WTA.Kontovú sužujú už niekoľko mesiacov problémy s kolenom a domáca izolácia pre ňu vôbec nie je prospešná. „Pre koleno to nie je ideálne. Nemám prístup k zariadeniam, ktoré potrebujem, ani k fyzioterapeutovi či kondičnému trénerovi. Nemôžem si do bytu priniesť, čo potrebujem. Napr. prístroj, na ktorom sa cvičí tlak nohami. Nie som preto schopná venovať sa tomu cvičeniu, ale príliš sa tým nestresujem. Nič s tým nenarobím,“ dodala.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

VIDEO Bublik trafil podávačku loptičiek: Na jeho reakciu však určite nezabudne

HAMBURG – V zápase prvého kola medzi 56. hráčom sveta Bublikom a Španielom Ramosom došlo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

twelve + eighteen =