foto: TASR

Kľúčom úspechu dominantnej výhry Halepovej nad Serenou Williamsovou na Wimbledone: Jej priateľ

Minulý rok vyhrala Simona Halepová (28) vôbec svoj prvý titul na Wimbledone, keď vo finále nedala šancu mladšej zo sestier Williamsových a Serenu porazila dvakrát 6:2. Jej bývalý tréner Daniel Dobre prezradil, že Rumunka využila tajnú zbraň, ktorá bola kľúčom k úspechu.


Táto skrytá výhoda spočívala v jej priateľovi, ktorým je Toni Iuruc. Ten bol prvýkrát priamo súčasťou grandslamového turnaja. Daniel Dobre, tréner, ktorý pomohol Halepovej vyhrať svoj druhý grandslamový titul odhalil, ako Iuruc zvýšil výkon rumunskej hráčky v All England Club.

„Na Wimbledone mala Simona v tíme veľmi dobrú atmosféru. Stretla sa s Tonim, ktorý ju sprevádzal prvýkrát počas turnaja, takže mala veľmi dobrú náladu. Dala do toho všetko, ako obvykle, ale uvoľnenejším spôsobom. Žrebovanie bolo ťažké, ale nakoniec to bol neuveriteľný turnaj,“ povedal Daniel Dobre pre podcast Accent.

Simona Halepová má veľmi silnú osobnosť

Okrem rozhovoru o psychologickej výhode Simony Halepovej, ktorú získala z prítomnosti svojho milenca, Daniela Dobre, ktorý bol prepustený po tom, ako sa Darren Cahill vrátil do tímu Halepovej začiatkom roku 2020, vysvetlil, ako jej silný duch z nej robí veľmi nezávislú a priamu osobu.„Má veľmi silnú osobnosť. Každé rozhodnutie týkajúce sa trénerov a jej kariéry prijala sama. Je to divné, pretože v Rumunsku vo väčšine prípadoch rozhodujú rodičia o akýchkoľvek krokoch ich detí. Keď mala 14 rokov, Simona povedala, že chce ísť do Bukurešti, aby trénovala a sama sa rozhodla, že chce zmeniť trénera,“ povedal Dobre.

Rumunka prišla jedného dňa s radikálnym rozhodnutím:„Bolí ma chrbát, pôjdem na operáciu redukcie prsníkov.“

„Pokiaľ ide o takéto rozhodnutia, je veľmi inšpiratívnou osobou. Za 12 rokov, ktoré som ju poznal, nikdy neprišla neskoro a dokonca nikdy nezabudla na to, o čom som sa s ňou človek rozprával, aj napriek tomu, že od rozhovorov uplynuli mesiace alebo celé roky,“ uzavrel jej bývalý tréner.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Lukáš Klein

Klein v Splite po skvelom obrate do finále kvalifikácie: S nemeckým dlháňom to však nemal vôbec ľahké

SPLIT – Slovenský tenista Lukáš Klein uspel v 1. kole kvalifikácie na turnaji v chorvátskom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eighteen + one =