Home Správy Kližan zlyhal v závere zápasu 1. kola ATP turnaja v Umagu

Kližan zlyhal v závere zápasu 1. kola ATP turnaja v Umagu

UMAG – Siedmy nasadený Martin Kližan prehral v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 v chorvátskom Umagu (586 140 EUR, antuka vonku) s Facundom Bagnisom z Argentíny po setoch 6:4, 3:6, 5:7.

V úvodnom sete mali hráči poriadne problémy na podaní. Martin prišiel o dva servisgemy, Argentínčan o tri. Slovák však v koncovke ukázal pevnejšie nervy a v 10. geme si udržal podanie, aj keď prehrával 0:30 aj 30:40. Nakoniec využil prvý setbal.

V druhom sete predviedol Slovák v prvých piatich gemoch katastrofálny výkon – na servise bol neškodný, na riterne nedokázal Bagnisovi vzdorovať. V ďalšom priebehu sa zlepšil a pokúsil sa o obrat, vyhral tri hry za sebou, ale Argentínčan ho za stavu 5:3 v rozlete zastavil.

V záverečnom dejstve sa Slovák dostal do rýchleho vedenia 2:0. Argentínčan vyrovnal. Dôležitý piaty gem plný zhôd, brejkbalov a dlhých výmen však Martin získal a zdalo sa, že súpera definitívne zlomil. Zakrátko zvýšil na 5:2. Antukový špecialista z Južnej Ameriky sa nechcel vzdať, stratený servis si vzal späť – 4:5. „Kližo“ sa v 10. geme dostal k mečbalu – nepremenil a Argentínčan si vynútil pokračovanie zápasu. Záver zvládol lepšie, od stavu 5:5 stratil iba dva fiftíny.

• Kližan spravil 7 dvojchýb
  • využil 6 brejkbalov z 8
  • zapojenie prvého servisu bolo z jeho strany len na úrovni 51 %
  • Bagnis sa dostal k 18 brejkbalom

V Chorvátsku pokračuje spomedzi našich ešte deblista Igor Zelenay, ktorý tvorí s Ukrajincom Denisom Molčanovom tretí nasadený pár. V 1. kole ich čakajú Španieli Pablo Andújar/Gerard Granollers.