Home Správy Kližan začal na challengeri v Nouméi víťazstvom v troch setoch

Kližan začal na challengeri v Nouméi víťazstvom v troch setoch

by Tomáš Tomeček
Martin Kližan

NOUMÉA – Martin Kližan v pozícii turnajovej deviatky zdolal v 2. kole turnaja ATP Challenger 80 v novokaledónskej Nouméi (81 240 USD +H, tvrdý povrch vonku) Američana Thai-Sona Kwiatkowského 7:6(9), 4:6, 6:4.

Kližan nezachytil úvod stretnutia a na svoju stranu získal až tretí gem, v ktorom zaznamenal ribrejk. Nasledovala vyrovnaná fáza prvého dejstva, v ktorej náš reprezentant odvrátil brejkbal súpera a napokon doviedol set do tajbrejku. V jeho úvode sa ujal sa vedenia 3:0, strany sa však menili za nerozhodného stavu 3:3. Záver priniesol neskutočnú drámu. Rodák z Bratislavy postupne odvrátil štyri setbaly a za stavu 10:9 svoju prvú príležitosť využil.

Slovenský tenista ako prvý stratil servis aj v druhom sete, keď v piatom geme získal jediný fiftín. Manko nevedel zmazať, Američan ho nepustil v ďalšom priebehu pri svojom podaní ani na zhodu. V desiatom geme si vynútil čistou hrou rozhodujúce dejstvo.

Jeho úvod Slovákovi nevyšiel. Prvý gem získal po piatich zhodách za stavu 0:2. Následne súpera ribrejkol a vyrovnal. Žiadny zásadný moment potom neprišiel až do desiatej hry. V nej sa dostal favorit k mečbalom na príjme, pri druhom stretnutie víťazným úderom ukončil.

• Kližan získal po svojom prvom servise 67 percent bodov
  • nedopustil sa žiadnej dvojchyby
  • vyhral prvý súťažný zápas od júlového ATP turnaja v Hamburgu
  • pomer es 6:9 z pohľadu

V ďalšom kole narazí zverenec Martina Hromca na turnajovú šestku Austrálčana Christophera O’Connella.