Home Najdôležitejšie Kližan v prvom tohtosezónnom zápase so skvelým obratom

Kližan v prvom tohtosezónnom zápase so skvelým obratom

QUIMPER – Šiesty nasadený Martin Kližan zdolal v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger vo francúzskom Quimperi (43 000 EUR +H, tvrdý povrch v hale) domáceho kvalifikanta Davida Gueza 6:7(5), 6:2, 6:4.

V úvode zápasu bolo na našom tenistovi vidieť chýbajúcu zápasovú prax. Vo 4. geme stratil podanie a až do stavu 3:5 ťahal v prvom sete za kratší koniec. V poslednej možnej chvíli si pripísal ribrejk, na rad napokon prišla skrátená hra. Kližan v nej viedol 3:1, ale presnejšiu ruku mal v závere Francúz.

Do druhého dejstva opäť nevstúpil bratislavský rodák optimálne. Za stavu 1:1 stratil po druhý raz servis, no neprestal bojovať. S pribúdajúcim časom jeho výkon gradoval a šnúrou piatich gemov priebeh dokonale otočil.

Na začiatku tretieho setu zmazal Martin dvakrát manko brejku a postupne začal dominovať. Lepšie podával, vo výmenách bol trpezlivejší a za stavu 5:4 ukončil duel na príjme. Po forhendovej chybe súpera premenil tretí mečbal.

• Kližan si pomohol 12 esami
  • na 3 zo 4 stratených servisov reagoval okamžitým ribrejkom
  • pripísal si prvé víťazstvo od 26. septembra

O štvrťfinále sa slovenský tenista pobije s domácim „luckym loserom“ Tristanom Lamasineom, ktorý stroskotal v kvalifikácii práve na Guezovi.