Home Najdôležitejšie Kližan finále neobháji, na ATP turnaji v Petrohrade skončil v 1. kole

Kližan finále neobháji, na ATP turnaji v Petrohrade skončil v 1. kole

Martin Kližan

PETROHRAD – Martin Kližan končí už v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 v ruskom Petrohrade (1 248 665 USD, tvrdý povrch v hale). Španielovi Robertovi Carballésovi Baenovi podľahol 2:6, 5:7.

Martin začal zápas čistou hrou na servise. Po dobrom úvode však prišiel útlm a strata štyroch gemov za sebou. Jeden stratený servis získal späť, no z jeho strany to bolo v prvom sete všetko. Carballés Baena prvé dejstvo ukončil ziskom gemu číslo osem, keď premenil prvý setbal.

Druhý set bol podstatne vyrovnanejší. Hráči si vzájomne vzali úvodné podania. Ďalšie napínavé momenty priniesol až záver. V priebehu desiateho gemu si Kližan vybojoval tri setbaly na riterne. Španiel hrozbu odvrátil. Sám dostal podobné šance v nasledujúcej hre a na rozdiel od Slováka bol úspešný. Potvrdenie brejku v geme číslo 12 znamenalo koniec zápasu.

• Kližan mal zapojenie prvého servisu na úrovni 52 %
  • pomer es z jeho pohľadu 6:0
  • vzájomná bilancia je 0:2

Martin Kližan obhajoval v Rusku lanské finále, stratí 150 bodov a v rebríčku klesne v pondelok do okolia 120. miesta.