Home Najdôležitejšie Kližan v náročnom zápase zdolal Nemca Gojowczyka: Postup vydrel v troch setoch

Kližan v náročnom zápase zdolal Nemca Gojowczyka: Postup vydrel v troch setoch

Martin Kližan

PARÍŽ – Slovenský tenista Martin Kližan vyhral v prvom kole kvalifikácie na Roland Garros s Nemcom Gojowczykom 2:1 na sety. V zápase trvajúcom viac ako 2 hodiny zvíťazil nad svojím protivníkom po setoch 6:2, 6:7 (4) a 6:4.

Výborný vstup do zápasu

Slovenský tenista mal opäť ako na turnaji v Prostějove výborný vstup do zápasu. Po 10 minútach viedol 3:0 a zdalo sa, že poľahky dokráča k víťazstvu v prvom sete. Gojowczyk sa následne trochu rozohral a korigoval na 3:2. Od tohto stavu získal Kližan 3 hry v rade, v ktorých stratil len jednu loptičku a vyhral prvý set 6:2.

V druhom sete opäť rýchlo viedol 2:0, razom však bolo 2:4 a Nemec bol na koni. 161. hráč sveta nezložil zbrane a vyrovnal na 4:4. Nemecký tenista v deviatej hre brejkol Kližana a víťazstvo v druhom sete mu už neuniklo.

O osude zápasu musel rozhodnúť tretí set

V rozhodujúcej sade si obaja hráči držali podanie až do stavu 3:3, keď Kližan urobil rozhodujúci krok k postupu, brejkol Gojowczyka a bez väčších problémov si držal servis až do konca zápasu. Náš tenista vyhral tretí set pomerom 6:4

V ďalšom kole kvalifikácie sa stretne s Belgičanom Coppejansom, ktorý si poradil po 2:25hod so Španielom Garcíom- Lópezom.