Home Najdôležitejšie Kližan v Monte Carle končí hneď na úvodnej prekážke: Proti kvalitnému antukárovi nemal nárok

MONTE CARLO – Slovenský tenista Martin Kližan prehral v úvodnom zápase kvalifikácie v Monte Carla proti Talianovi Carusovi po setoch 3:6, 4:6.

Úvod zápasu sa niesol vo vyrovnanom duchu a obaja tenisti si prvé štyri gemy bez problémov udržali svoje servisy. Kľúčový gem prvého setu sa odohral v piatej hre, kedy mal Kližan na svojom servise 40:0, ale podanie neudržal, Caruso využil hneď prvý brejkbal a vyhrával 3:2. Slovenský tenista sa však nezložil zbrane a znížil na 3:4, ale koncovka patrila 87. hráčovi sveta, ktorý využil v poradí šiesty setbal a vyhrával po 43 minútach 1:0.

Druhý set mal od úvodu diametrálne odlišný scenár ako ten prvý, Kližan brejkol svojho súpera hneď v prvej hre, ale Caruso dokázal kontrovať ribrejkom a vyrovnal na 1:1. Nasledujúci gem sme opäť boli svedkami prelomeného podania a 162. hráčovi sveta sa podarilo výhodu brejku potvrdiť a viedol 3:1. Kližan v nasledujúcich troch gemoch získal len jeden fiftín a razom viedol Talian 4:3. Slovenskému tenistovi sa podarilo vyrovnať na 4:4, ale záver zápasu patril skúsenejšiemu Carusovi, ktorý zaslúžene postúpil.