Home Správy Kližan v Mníchove s hladkou prehrou v 2. kole

Kližan v Mníchove s hladkou prehrou v 2. kole

by Dominika Mikušiaková

MNÍCHOV – Martin Kližan nestačil v 2. kole turnaja ATP 250 v Mníchove (586 140 EUR, antuka vonku) na tretieho nasadeného Marca Cecchinata z Talianska po setoch 1:6, 3:6.

Prvý set mal až nečakane jednoznačný priebeh. Slovenský tenista sa vôbec nedokázal presadiť na riterne, kde získal dovedna iba tri fiftíny. Sám najmä vinou ľahkých chýb dvakrát kapituloval pri vlastnom podaní, prvý set tak prehral za 25 minút hladko 1:6.

V úvode druhého dejstva sa hra vyrovnala. Bratislavský rodák spresnil výkon na servise, na príjme bol však naďalej bezzubý. Za stavu 3:3 pustil súpera k dvom brejkbalom. Ten prvý odvrátil efektívnym skrátením, na druhý bol však prikrátky. Cecchinato si už záver zápasu skúsene postrážil, za stavu 5:3 premenil v poradí tretí mečbal na príjme.