Home Roland Garros Kližan na Roland Garros v druhom zápase dňa neuspel

Kližan na Roland Garros v druhom zápase dňa neuspel

PARÍŽ – Martin Kližan s Britom Dominicom Inglotom prehrali v 1. kole štvorhry na grandslamovom Roland Garros (42 661 000 EUR, antuka vonku) s indicko-francúzskym párom Leander Paes/Benoit Paire 4:6, 4:6.

Zápas sa začal Inglotovou stratou servisu. Slovensko-britský pár mal po jednej šanci na ribrejk vo štvrtom i šiestom geme, ale neuspel. Paes s Pairom spečatili zisk prvého setu o pár minút neskôr pri podaní Francúza.

Druhé dejstvo odštartovala znova lepšie favorizovaná indicko-francúzska dvojica. Brejk v tretej hre prišiel opäť pri servise britského dlháňa. Dve šance na ribrejk mali Martin a jeho deblový partner za stavu 3:4, no legendárny Ind zaúradoval na sieti. Zrežíroval aj záver, keď víťazným forhendom premenil prvý mečbal.

• Paes hrá po 21. raz štvorhru na Roland Garros, 19.-krát raz postúpil do 2. kola
  • dnes premenili s Pairom oba brejkbaly
  • Kližan s Inglotom mali bilanciu 0/4
  • náš tenista vypadol v grandslamovej štvorhre po 12. raz za sebou v 1. kole

Martin Kližan má v Paríži extrémne náročný program. Len pred pár hodinami dohral úspešne maratón 2. kola dvojhry, v ktorej ho čaká zajtra boj o osemfinále.