Home / Správy / Kližan v drese tímu I. ČLTK Praha víťazom českej extraligy
Martin Kližan
Martin Kližan (Foto: TASR)

Kližan v drese tímu I. ČLTK Praha víťazom českej extraligy

ŘÍČANY – Víťazmi českej tenisovej extraligy sa včera stali hráči reprezentujúci tím I. ČLTK Praha. Vo finále si poradili pomerom 5:2 na zápasy s TK Precheza Přerov. V úspešnom tíme hral aj Martin Kližan.

Obhajcovia titulu dominovali na kurtoch v Říčanoch od úvodu. V prvej dvojhre deklasovala Tereza Martincová mladučkú Lindu Noskovú 6:0, 6:1. Na 2:0 zvýšil Jan Šátral po víťazstve 6:3, 6:2 nad Dominikom Kellovským. Tretí bod pridala Karolína Muchová. V treťom čisto českom súboji dňa zdolala Nikolu Tomanovú 6:1, 6:3.

O zníženie sa následne postaral nemecký deblista Tim Pütz. Prekvapivo zvíťazil 7:5, 6:4 nad domácim supertalentom Jonášom Forejtkom. Druhý legionár v drese Přerova úspešný nebol. Ukrajinec Sergij Stachovskij nestačil po výsledku 6:7(2), 7:5, 4:6 na Václava Šafránka. Rozhodujúci piaty bod získali Lucie Hradecká s Terezou Martincovou, keď vyhrali 6:0, 6:1 nad Karolínou Kubáňovou a Lindou Noskovou.

V čase deblového zápasu bol na kurte aj Martin Kližan, ktorý zvádzal súboj s Poliakom Kamilom Majchrzakom. Keďže sa však vo štvorhre rozhodlo, za stavu 6:7(2), 6:1, 2:2 zo svojho pohľadu stretnutie vzdal.

About Michal Pokrivka

Check Also

Polášek s Dodigom nevyužili 8 mečbalov a šokujúco končia už v prvom kole

NEW YORK – Slovenský tenista Filip Polášek spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom vypadli v úvodnom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × one =