Home Správy Kližan v 3. kole challengeru v Nouméi nezaváhal

Kližan v 3. kole challengeru v Nouméi nezaváhal

Martin Kližan

NOUMÉA – Martin Kližan v pozícii nasadenej deviatky zdolal v 3. kole turnaja ATP Challenger 80 v novokaledónskej Nouméi (81 240 USD +H, tvrdý povrch vonku) šiesteho nasadeného Austrálčana Christophera O’Connella 7:6(2), 6:2.

Zápas bol od úvodu vyrovnaný. Martin sa pri svojom servise zdržiaval na dvorci o niečo dlhšie. Najdramatickejší bol ôsmy gem, v ktorom čelil celkovo trom brejkbalom. Rebríčkovo vyššie postavený súper ale šance premrhal a slovenský reprezentant doviedol prvý set o pár minút do skrátenej hry. V nej získal od stavu 2:2 päť bodov za sebou a ujal sa vedenia.

Úvod druhého dejstva mal pod taktovkou Kližan. Zlepšeným výkonom sa postupne ujal vedenia 4:1 a 40:15 na riterne. O’Connell ešte znížil sériou štyroch získaných výmen na rozdiel dvoch gemov, ale záverečnú fázu si bratislavský rodák postrážil. Za stavu 5:2, 40:30 premenil na riterne svoj prvý mečbal.