Home Správy Kližan utŕžil vo štvrťfinále challengeru v Nouméi debakel

Kližan utŕžil vo štvrťfinále challengeru v Nouméi debakel

NOUMÉA – Deviaty nasadený Martin Kližan prehral vo štvrťfinále turnaja kategórie ATP Challenger 80 v novokaledónskej Nouméi (81 240 USD +H, tvrdý povrch vonku) s japonskou štvorkou žrebu Juičim Sugitom 1:6, 2:6.

Úvodný set bol pomerne jasnou záležitosťou japonského tenistu. Hoci sa o viaceré gemy bojovalo cez zhodu, vypracoval si náskok 5:0. Martin následne po odvrátení troch setbalov zažehnal hroziaceho „kanára“, no v dlhom siedmom geme bol na celkovo piaty prikrátky.

Pred druhým dejstvom bol zápas pre dážď prerušený. Ani prestávka nezastavila rozlet skúseného Japonca. Po návrate na kurt odskočil na rozdiel dvoch gemov. Ďalší brejk a jeho potvrdenie znamenali už vedenie 5:1. V závere nedopustila nasadená štvorka žiadnu drámu.