Home Správy Kližan skončil v Quimperi v 2. kole, nepremenil mečbal

Kližan skončil v Quimperi v 2. kole, nepremenil mečbal

QUIMPER – Šiesty nasadený Martin Kližan prehral v 2. kole turnaja kategórie ATP Challenger vo francúzskom Quimperi (43 000 EUR +H, tvrdý povrch v hale) s domácim „lucky loserom“ Tristanom Lamasineom 6:3, 4:6, 6:7(5).

Úvodný set bol vyrovnaný len do stavu 3:2 pre Francúza. V ďalšom priebehu prepol Martin na vyšší rýchlostný stupeň a domáceho tenistu prevalcoval.

Do druhého dejstva vstúpil bratislavský rodák strateným podaním. Manko brejku zmazal v 8. geme, no po vyrovnaní na 4:4 ho opustila presnosť, čo v kombinácii so zlepšenou hrou súpera znamenalo tretí set.

Na jeho začiatku mali obaja tenisti šance na brejk. Zostali nevyužité. Napokon sa ako prvý presadil náš tenista v 6. geme. Vzápätí zvýšil na 5:2, ale Lamasine zabojoval, vyrovnal, v 12. hre odvrátil dobrým servisom dokonca mečbal a vynútil si tajbrejkové rozuzlenie. V ňom sa blysol obratom z 2:4 na 7:5

• Kližan bol okrem jedného mečbalu 7-krát dva fiftíny od postupu
  • celkovo vyhral o 2 výmeny viac
  • Lamasine si pomohol 14 esami
  • do hlavnej súťaže sa dostal ako „lucky loser“, v kvalifikácii prehral s Davidom Guezom, ktorého včera Kližan zdolal v 1. kole

Zverenec Dominika Hrbatého by sa mal z Francúzska posunúť do Sofie na kvalifikáciu tamojšieho turnaja ATP 250. V bulharskej metropole postúpil vlani do štvrťfinále.