Home Najdôležitejšie Kližan po výbornom výkone mieri do štvrťfinále: Favorizovanému súperovi povolil 6 gemov

MARBELLA – Slovenský tenista Martin Kližan zvládol v španielskej Marbelle aj ďalšiu prekážku. V osemfinálovom dueli vyradil Švajčiara Laaksonena po setoch 6:3, 6:3.

Kližan bol od úvodu stretnutia aktívnejší, už v prvej hre si vypracoval dve brejkbalové príležitosti, ktoré však zostali nevyužité. Za stavu 2:2 sa však už nemýlil a prvýkrát v zápase prelomil podanie 134. hráča sveta. Laaksonen ale dokázal kontrovať ribrejkom a vyrovnal na 3:3. Od tohto momentu vyhrával gemy v prvom sete len slovenský tenista a po 33 minútach zvládol úvodnú sadu výsledkom 6:3.

V druhom sete pokračoval výborný Kližanov výkon na servise, počas celého setu nepustil Švajčiara do žiadnych brejkbalových možností. On sám v štvrtej hre prelomil podanie svojho súpera a náskok jedného brejku si pohodlne strážil až do konca zápasu.

Vo štvrťfinále na neho čaká Talian Giannessi (169.), ktorý zdolal v dnešnom zápase Pedra Sousu 2:0 na sety.