Home Najdôležitejšie Kližan po obrate do 2. kola kvalifikácie Roland Garros

Kližan po obrate do 2. kola kvalifikácie Roland Garros

by Dominika Mikušiaková

PARÍŽ – Martin Kližan, nasadený ako desiaty, zdolal v úvodnom kole kvalifikácie na Roland Garros (39 200 000 EUR, antuka vonku) Inda Sumita Nagala po setoch 4:6, 6:4, 6:1.

Kližan prišiel hneď v druhom geme o podanie, okamžite však kontroval. V siedmej hre prišiel o servis znova, a hoci mal v nasledujúcej hre štyri možnosti na ribrejk, ani jednu sa mu využiť nepodarilo. Ďalšie šance už neprišli, indický tenista za stavu 5:4 set dopodával čistou hrou.

V druhom sete nevyužil slovenský tenista dva brejkbaly na vedenie 2:0 a následne sám o podanie prišiel. Prehrával už 2:4 a vôbec to s ním nevyzeralo dobre. Od tohto momentu však zapol a súperovi nepustil už ani gem. Druhý set tak ovládol pomerom 6:4.

Tretí set sa niesol jasne v réžii slovenského favorita. Jediný gem stratil za stavu 5:0, zápas následne bez väčších komplikácií dopodával.

• od stavu 2:4 v 2. sete vyhral slovenský tenista 9 gemov za sebou
  • v zápase si vypracoval 12 brejkbalov, premenil 5

V 2. kole kvalifikácie sa Kližan stretne s mladým srbským talentom Miomirom Kecmanovičom.