Home Najdôležitejšie Kližan po nádhernom obrate v tajbrejku postupuje do druhého kola na turnaji v Istanbule

ISTANBUL – Slovenský tenista Martin Kližan postúpil do druhého kola dvojhry na turnaji v tureckom Istanbule. V prvom kole porazil Ukrajinca Marčenka po setoch 7:6(6), 6:3.

Od úvodu stretnutia boli diváci svedkami vyrovnaného boja, kde prevládal medzi oboma tenistami predovšetkým servis. V ôsmej hre mal Marčenko tri brejkbaly, ale Kližan sa dostal z kritickej situácie. Vo zvyšku setu až do stavu 6:6 sa nič dramatické neudialo a o osude prvého setu musel rozhodnúť až tajbrejk. Slovenský reprezentant prehrával už 5:0 aj 6:3, ale následne predviedol dokonalý obrat a vyhral skrátenú hru pomerom 6:8.

Druhý set nezačal Kližan najpresvedčivejšie, stratil hneď prvý gem na servise čistou hrou. Psychicky ho to nepoložilo, práve naopak, od stavu 0:1 získal 4 hry v rade a kontroloval vývoj druhého setu, v ktorom uspel 6:3.

V druhom kole sa stretne s Talianom Marcorom, ktorý porazil Safwata 2:0