Home Najdôležitejšie Kližan po dobrom výkone postúpil do finále kvalifikácie v Sofii

Kližan po dobrom výkone postúpil do finále kvalifikácie v Sofii

Martin Kližan

SOFIA – Slovenský tenista Martin Kližan postúpil do finále kvalifikácie na turnaj ATP v Sofii. V sobotnom zápase 1. kola zdolal ako siedmy nasadený Austrálčana Maxa Purcella 7:5, 6:4.

V úvodnom geme zápasu mal slovenský tenista dve príležitosti na prelomenie súperovho podania, ale tie zostali nevyužité. V priebehu prvého setu dominoval u oboch hráčov predovšetkým servis aj napriek tomu, že v šiestej hre musel Kližan odvracať 2 brejkbaly. Zlomový moment prišiel v jedenástom geme, keď sa podarilo Martinovi prelomiť servis Purcella a po následnom odvrátení troch brejkbalov na svojom servise vyhral prvý set v pomere 7:5.

Druhé dejstvo malo podobný scenár ako to prvé, hra na servisoch bola aj naďalej dominantná, ale v treťom geme urobil Kližan rozhodujúci krok k postupu. Využil prvý ponúknutý brejkbal a ujal sa vedenia v druhom sete 2:1. Až do konca zápasu si obaja tenisti držali pohodlne svoje podania a slovenský tenista dokráčal k prvému triumfu na turnaji v Sofii.

V ďalšom kole sa stretne s Japoncom Tarom Danielom, ktorý porazil českého tenistu Kolářa 6:4, 6:3.