Home / Najdôležitejšie / Kližan po ďalšom veľkom boji do 2. kola Roland Garros

Kližan po ďalšom veľkom boji do 2. kola Roland Garros

PARÍŽ – Úspešný kvalifikant Martin Kližan si poradil v 1. kole grandslamového Roland Garros (39 200 000 EUR, antuka vonku) s Laslom Djerem zo Srbska po setoch 7:6(6), 4:6, 7:6(6), 6:1.

Martin nevstúpil do zápasu dobre. V prvom sete prehrával 1:4, no manko dohnal a rozhodnúť musel tajbrejk. Odvrátil v ňom setbal na príjme a získal ho pomerom 8:6.

V druhom dejstve reagoval zverenec Dominika Hrbatého bleskovo na stratu podania za stavu 1:1. Bohužiaľ, servis ho neposlúchal, hneď oň znova prišiel a manko už nedohnal.

V tretej časti hráči bojovali nielen o vedenie, ale aj psychologickú výhodu. Bratislavský rodák strácal 1:3, vyrovnal, a aj keď zaváhal pri setbaloch na príjme na 6:4, v tajbrejku premrhal náskok 6:2, záver zvládol.

Bol to zlomový moment duelu. „Kližo“ už vo štvrtom sete jasne dominoval a po súperovom znížení na 1:2 nepustil ani gem.

• Kližan si pomohol 10 esami
  • zvládol všetkých 12 nábehov na sieť

O postup do 3. kola zabojuje náš skúsený tenista proti 32. nasadenému Francúzovi Gaelovi Monfilsovi.

About Michal Pokrivka

Check Also

Anna Karolína Schmiedlová

Schmiedlová veľkým triumfom ukončila čiernu sériu od US Open 2015: Veľakrát to nedokážem dotiahnuť

PARÍŽ – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom …