Home Najdôležitejšie Kližan po ďalšom veľkom boji do 2. kola Roland Garros

Kližan po ďalšom veľkom boji do 2. kola Roland Garros

PARÍŽ – Úspešný kvalifikant Martin Kližan si poradil v 1. kole grandslamového Roland Garros (39 200 000 EUR, antuka vonku) s Laslom Djerem zo Srbska po setoch 7:6(6), 4:6, 7:6(6), 6:1.

Martin nevstúpil do zápasu dobre. V prvom sete prehrával 1:4, no manko dohnal a rozhodnúť musel tajbrejk. Odvrátil v ňom setbal na príjme a získal ho pomerom 8:6.

V druhom dejstve reagoval zverenec Dominika Hrbatého bleskovo na stratu podania za stavu 1:1. Bohužiaľ, servis ho neposlúchal, hneď oň znova prišiel a manko už nedohnal.

V tretej časti hráči bojovali nielen o vedenie, ale aj psychologickú výhodu. Bratislavský rodák strácal 1:3, vyrovnal, a aj keď zaváhal pri setbaloch na príjme na 6:4, v tajbrejku premrhal náskok 6:2, záver zvládol.

Bol to zlomový moment duelu. „Kližo“ už vo štvrtom sete jasne dominoval a po súperovom znížení na 1:2 nepustil ani gem.

• Kližan si pomohol 10 esami
  • zvládol všetkých 12 nábehov na sieť

O postup do 3. kola zabojuje náš skúsený tenista proti 32. nasadenému Francúzovi Gaelovi Monfilsovi.