pondelok , 21 septembra 2020
Tenisový Svet / Najdôležitejšie / Kližan po ďalšom náročnom maratóne do hlavnej súťaže Roland Garros
Foto: Stefano Berlincioni

Kližan po ďalšom náročnom maratóne do hlavnej súťaže Roland Garros

PARÍŽ – Desiaty nasadený Martin Kližan si poradil vo finále kvalifikácie Roland Garros (39 200 000 EUR, antuka vonku) s Argentínčanom Juanom Ignaciom Lónderom po setoch 6:4, 4:6, 7:6(5).

Slovenský tenista mal fantastický vstup do zápasu. Do stavu 4:0 stratil iba štyri fiftíny. Vzápätí nevyužil tri gembaly a postupne sa na jeho raketu prikradli aj chyby. Súper zlepšenou hrou vyrovnal na 4:4, ale z ďalších deviatich výmen putovalo osem na konto bratislavského rodáka.

V druhom dejstve sa do vedenia 4:0 odpútal Juhoameričan. „Kližo“ sa v ďalšom priebehu zmobilizoval, znížil na rozdiel jednej hry, no od stavu 4:3 sa mohol argentínsky antukár spoľahnúť na servis. Blysol sa pri ňom dvomi čistými hrami. V 10. geme si dokonca pomohol tromi esami.

Rozhodujúca časť sa začala lepšie pre rodáka z Córdoby. Po brejku sa ujal vedenia 2:1, no Martin v ďalšom priebehu zvýšil agresivitu a okamžite kontroval. Záver priniesol veľkú drámu. Za stavu 4:5 odvrátil Argentínčan odvážnou hrou dva mečbaly, vzápätí nepremenil dva brejkbaly a za stavu 5:6 bol znova jeden fiftín od vypadnutia. Tentokrát sa dopustil Bratislavčan pri mečbale nevynútenej chyby z forhendu. Na rad prišiel nakoniec tajbrejk. Pevnejšie nervy v ňom mal Slovák, ktorý sa od stavu 5:5 vytiahol dvoma víťaznými údermi z forhendu.

Zaujalo nás:

  • obaja tenisti získali po 108 fiftínov
  • obaja sa dopustili 38 nevynútených chýb
  • v štatistike víťazných úderov dominoval Lóndero 38:31

Meno svojho súpera v 1. kole hlavnej súťaže sa dozvie Martin Kližan dnes podvečer.

O nás Michal Pokrivka

Môže Vás zaujímať

Kovalík šokujúco končí už v prvom kole kvalifikácie na Roland Garros: Prehral s 220. hráčom sveta

PARÍŽ – Slovenský tenista Jozef Kovalík prekvapivo končí už v prvom kole kvalifikácie na Roland …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

8 + 19 =