Home Správy Kližan nestačil na Chardyho a luči sa s Wimbledonom v 1. kole

Kližan nestačil na Chardyho a luči sa s Wimbledonom v 1. kole

LONDÝN – Martin Kližan nestačil v 1. kole grandslamového Wimbledonu (38 000 000 GBP, tráva vonku) na Francúza Jérémyho Chardyho, s ktorým prehral 6:3, 0:6, 3:6, 4:6.

Úvod stretnutia zastihol oboch hráčov nekoncentrovaných. Chardy aj Kližan si vzájomne vzali servisy, v nasledujúcich momentoch sa na podaní lepšie skonsolidoval Martin. Francúz pustil slovenskú jednotku k trom brejkbalom v šiestom geme a posledný Kližan premenil. Získané vedenie si udržal až do konca.

Druhý set rodákovi z Petržalky absolútne nevyšiel, produkoval veľa zbytočných chýb, daroval súperovi šesť brejkbalových šancí, Francúz bol nezastaviteľný aj na sieti, kde spravil jedinú chybu – výsledkom bol „kanár“.

Tretí set bol znova vyrovnanejší, ale len do šiesteho gemu, keď Kižan nedotiahol dobre rozbehnutú hru zo stavu 40:0 do konca a znova prišiel o podanie. Stratu nedokázal dobehnúť a celý set prehral v deviatich gemoch.

V záverečnom dejstve pokračoval v nevýrazných výkonoch, slabý bol hlavne na druhom servise, mal tretinovú úspešnosť. Francúzsky favorit naďalej dominoval na sieti a z prvého podania bol prakticky neomylný. Kľúčovým pre rozuzlenie zápasu bol piaty gem, v ktorom dal Kližan súperovi štyri brejkové príležitosti a Francúz premenil. Celý zápas ukončil v 10. geme Kližan 38. nevynútenou chybou.