Home Správy Kližan cez obhajcu titulu do 2. kola ATP turnaja v Sofii

Kližan cez obhajcu titulu do 2. kola ATP turnaja v Sofii

SOFIA – Martin Kližan zdolal v 1. kole turnaja kategórie ATP 250 v bulharskej Sofii (586 140 USD, tvrdý povrch v hale) vlaňajšieho víťaza Mirzu Bašiča z Bosny a Hercegoviny v troch setoch 6:0, 3:6, 6:2.

Bratislavský rodák mal impozantný vstup do zápasu. Do stavu 3:0 stratil iba dva fiftíny. S komfortným náskokom vo vrecku vôbec nepoľavil, hral sústredene a súperovi napokon uštedril v prvom sete „kanára“.

V druhom dejstve sa Bosniak zmobilizoval. Zvýšil zapojenie prvého podania aj účinnosť toho druhého, ktoré ho spočiatku výrazne limitovalo. Za stavu 3:3 sa prvýkrát presadil na príjme, v deviatej hre si to zopakoval a vynútil si tretí set.

Doň vstúpil Martin štvrtým zápasovým brejkom. V ďalšom priebehu si výhodu bez problémov strážil, v siedmom geme súpera definitívne zlomil ďalším úspechom na riterne. Po zmene strán premenil esom hneď prvý mečbal.

• Kližan využil všetkých 5 brejkbalov
  • na esá prestrieľal súpera 9:1
  • na príjme 2. servisu získal 63 percent výmen
  • Bašič klesne v rebríčku z 99. na približne 170. pozíciu

V 2. kole bude čeliť zverenec Dominika Hrbatého nemeckému kvalifikantovi Danielovi Brandsovi, ktorý v úvodnom kole zaskočil nasadenú päťku Nikoloza Basilašviliho z Gruzínska.