Home Správy Kližan poľahky do 2. kola ATP turnaja v Hamburgu

Kližan poľahky do 2. kola ATP turnaja v Hamburgu

Martin Kližan

HAMBURG – Martin Kližan zdolal v 1. kole turnaja kategórie ATP 500 v nemeckom Hamburgu (1 855 490 EUR, antuka vonku) domácu voľnú kartu Daniela Altmaiera 6:2, 6:2.

Zápas začali hráči na podaniach podobne – videli sme esá aj dvochyby, v prvých dvoch gemoch prakticky neexistovala medzihra. Kližan si prvý brejk vybojoval v tretej hre, mladý Nemec mu ho daroval ďalšou dvojchybou. Slovákovi pomáhal súper početnými nevynútenými chybami aj naďalej. Martin si spríjemňoval pobyt na dvorci efektnými dropšotmi. Altmaier v závere prvého setu iba znížil na 2:5.

Druhý set začal bratislavský rodák na riterne, využil hneď prvý brejkbal. Nepoľavoval z útočného tenisu, menej skúsený súper bol vo výmenách bezradný. Menšiu drámu dopustil Martin v koncovke, keď nezvládol pri vlastnom servise gem za stavu 5:0. Nemec sa vďaka brejku chytil a následne pridal ďalšiu hru. Favorit si vybojoval prvý mečbal v ôsmom geme, no stretnutie musel dohrať cez zhodu – druhý mečbal premenil víťazným úderom.

• celkový pomer víťazných úderov bol 22:8 z pohľadu víťaza
  • pomer nevynútených chýb 16:25
  • Kližan premenil všetkých 5 brejkbalov
  • mal len 40-percentné zapojenie 1. podania

V 2. kole bude čeliť náš tenista víťazovi srbského derby medzi šiestym nasadeným Laslom Djerem a Filipom Krajinovičom.