Home Najdôležitejšie Klein po jednom zo životných triumfov do 3. kola Slovak Open

Klein po jednom zo životných triumfov do 3. kola Slovak Open

BRATISLAVA – Držiteľ voľnej karty Lukáš Klein zvíťazil v 2. kole turnaja ATP Challenger 110 v Bratislave (114 800 EUR +H, tvrdý povrch v hale) nad 14. nasadeným Čechom Jiřím Veselým 4:6, 7:6(5), 6:2.

Lukáš sa nasadeného súpera nezľakol. Na podaní si ho dlho držal na dištanc. Kľúčovým momentom úvodného dejstva bol napokon gem s poradovým číslom sedem – pri skóre 30:40 rodák zo Spiša brejkbal neodvrátil. Manko nedokázal zmazať a prvý set prehral po stratenej desiatej hre – na riterne nezískal žiadny bod.

Klein aj Veselý predvádzali v druhom sete pekný tenis. Nepripúšťali si tlak a dôležité momenty sa končili fiftínom hráča na servise. Náš tenista odvrátil jediný brejkbal v geme číslo deväť. Nasledovala séria čistých hier a tajbrejk. Slovák si v ňom vypracoval náskok 6:2. Favorit síce získal nasledujúce tri výmeny, ale vyrovnať nedokázal.

Kleina zisk setu nabudil a v prvom geme druhého dejstva sa dostal k brejkbalu. Prvú príležitosť v zápase náležite zužitkoval. Získaný brejk potvrdil čistou hrou. Komfortný náskok v neskoršej fáze rozhodujúceho dejstva ešte navýšil – v dramatickej siedmej hre premenil na príjme štvrtú príležitosť. V nasledujúcom geme využil prvý mečbal.

• Klein získal 83 percent bodov po prvom servise
  • pomer es 7:12 z jeho pohľadu

V súboji o štvrťfinále sa rodák zo Spiša popasuje s turnajovou jednotkou Michailom Kukuškinom z Kazachstanu.