Home Najdôležitejšie Klein v Splite po skvelom obrate do finále kvalifikácie: S nemeckým dlháňom to však nemal vôbec ľahké

Lukáš Klein

SPLIT – Slovenský tenista Lukáš Klein uspel v 1. kole kvalifikácie na turnaji v chorvátskom Splite. V úvodnom zápase zdolal Nemca Morainga (272.) po setoch 4:6, 6:3, 6:3.

V náročných podmienkach Klein bojoval predovšetkým sám so sebou. V úvodnom sete mal na prvých troch gemoch na riterne až sedem brejkbalových príležitostí, ktoré však nevyužil a tak zákonite pykal. V siedmej hre stratil na vlastnom servise vedenie 40:15 a Moraing si náskok jedného brejku pohodlne postrážil. Slovenský tenista prehrával po 42 minútach 0:1.

Klein zavelil v druhom sete do fantastického obratu, v štvrtom geme prelomil čistou hrou podanie nemeckého protivníka, ten však prekvapivo kontroval rovnako čistou hrou na riterne. Netradičný gem na príjme pokračoval aj v ďalšej hre, náš tenista opäť brejkol Morainga ku 0. Náskok druhého brejku si až do konca setu Klein bez problémov udržal a vyrovnal na 1:1.

V rozhodujúcom sete sme boli svedkami boja o každý jeden gem, v prvých štyroch hrách si obaja tenisti až prekvapivo hladko udržali svoje servisy, ale záver zápasu patril 266. hráčovi sveta. Klein prelomil podanie v piatej hre a v závere zápasu svoj náskok brejku ešte zveľadil a postúpil do finále po výsledku 6:3.

V boji o hlavnú súťaž narazí na víťaz zápasu medzi Talianom Moronim a domácim Barunom.