Home Najdôležitejšie Klein ovládol slovenské derby v 3. kole challengeru v Portoroži

Klein ovládol slovenské derby v 3. kole challengeru v Portoroži

PORTOROŽ – Lukáš Klein zvíťazil v derby zápase 3. kola turnaja kategórie ATP Challenger 80 v slovinskom meste Portorož (46 600 EUR +H, tvrdý povrch vonku) nad piatym nasadeným Filipom Horanským 1:6, 6:4, 6:3.

Na začiatku mali gemy bláznivý priebeh. V prvých šiestich videli diváci dokopy 10 brejkbalov. Filip premenil tri, Lukáš len jediný, po tom, čo odvrátil setbal súpera a vyhol sa „kanárovi“. Rodák z Piešťan ukončil prvý set na príjme v siedmej hre.

V druhom dejstve mal prevahu spišský rodák. K brejkbalom sa dostal ako prvý v piatej hre a po dvoch zhodách sa dostal do vedenia 3:2. Horanský sa pokúsil o okamžitý ribrejk, ale jeho šanca ostala premárnená. Od stavu 4:2 už žiadny z tenistov na servise nezakolísal a Klein si ziskom 10. gemu vybojoval rozhodujúci set.

Ten spočiatku po vyrovnanom úvode poznačenom brejkmi kontroloval nenasadený zo slovenskej dvojice. Sériou štyroch získaných hier sa dostal do vedenia 5:1. Zverenec Karola Kučeru vykresal iskierku nádeje, odvrátil dva mečbaly a vynútil si pokračovanie zápasu. Tá ešte zosilnela ziskom brejku na 3:5, no následne ho nepodržalo podanie.