Home Správy Klein skončil na challengeri v Rennes v 1. kole

Klein skončil na challengeri v Rennes v 1. kole

RENNES – Lukáš Klein prehral v 1. kole turnaja kategórie ATP Challenger 80 vo francúzskom Rennes (46 600 EUR +H, tvrdý povrch v hale) s domácim kvalifikantom Corentinom Denollym 2:6, 6:3, 3:6.

V otváracom geme odolal náš tenista brejkbalu, ale v ďalšom priebehu uchopil zápasové opraty pevne do rúk Francúz. Získal päť hier za sebou, čím v podstate rozhodol o svojom úspechu v prvom sete. Za stavu 5:2 využil pri vlastnom podaní hneď prvý setbal.

Na začiatku druhého dejstva si poradil Lukáš s tromi brejkbalmi za sebou, čo ho výrazne povzbudilo. Rovnaký kúsok sa síce podaril vo štvrtom geme i Denollymu, no pevnejšiu pôdu pod nohami mal s pribúdajúcim časom Klein. Brejku sa napokon dočkal za stavu 4:3 a následne poslal duel do tretieho setu.

V jeho úvode pohrdol tromi šancami na brejk, zatiaľ čo francúzsky tenista využil za stavu 2:1 hneď svoju prvú. Slovenská odpoveď prišla v podobe ribrejku na 3:4, no ďalšie dve hry išli na konto domáceho mladíka.