Home Najdôležitejšie Klein po jednoznačnej výhre postúpil do finále kvalifikácie: Nepríjemnému domácemu tenistovi povolil len 5 gemov

Lukáš Klein

BRATISLAVA – Slovenský tenista Lukáš Klein postúpil na turnaji v srbskom Belehrade do finále kvalifikácie. V úvodnom zápase zdolal domáceho Marka Tepavaca (486.) hladko 4:6, 1:6.

Obaja tenisti od úvodu zápasu podľa predpokladov výborne servovali a v prvých deviatich gemoch sme neboli svedkami jediného brejkbalu. Kľúčový moment prvého setu sa udial za stavu 5:4 pre Kleina, ktorý prvýkrát v zápase prelomil podanie srbského súpera a po 36 minútach viedol 1:0.

V druhom dejstve jednoznačná záležitosť

255. hráč sveta pokračoval aj v sade číslo dva výborným výkonom na servise, o osude zápasu rozhodol hneď v úvode, keď dvomi brejkami zlomil odpor Tepavaca a zaslúžene postúpil ďalej.

V boji o hlavnú súťaž narazí na víťaza zápasu medzi Austrálčanom O’Connellom a tenistu z Barbadosu Darianom Kingom.