Home Najdôležitejšie Klein po dobrom výkone do druhého kola kvalifikácie Wimbledonu: Domácu divokú kartu zdolal bez straty setu

Lukáš Klein

LONDÝN – Slovenský tenista Lukáš Klein postúpil do druhého kola kvalifikácie Wimbledonu. V úvodnom vystúpení zdolal domáceho tenistu Billyho Harrisa (323.) po setoch 6:3, 6:4 a po Martinovi je druhým Slovákom, ktorý sa predstaví v ďalšej fáze tretieho grandslamu sezóny.

Klein vstúpil do piateho trávnatého zápasu medzi seniormi podľa predstáv, keď už v druhom geme prelomil podanie nebezpečného domáceho hráča a po následnom odvrátení dvoch brejkbalov viedol v úvodnom dejstve 3:0. Vo zvyšku setu si obaja hráči strážili svoje servisy a po rovných 40 minútach viedol slovenský tenista 1-0.

V druhom sete sa obraz hry výrazne nezmenil, do stavu 3:3 sa hralo bez brejkov. Kľúčový gem sa odohral v siedmej hre druhého setu, keď Klein prelomil servis Harrisa a následne bez väčších problémov dopodával zápas do víťazného konca.

V boji o postup do finále kvalifikácie Klein nastúpi proti víťazovi zápasu medzi Nemcom Hanfmannom (114.) a holandským tenistom Jelle Selsom (241.).

Na tráve sa mu doposiaľ darí

Doterajšia bilancia slovenského tenistu na tráve medzi seniormi činí 4-1. Minulý rok odohral na trávnatom povrchu jediný turnaj na Malorke, kde v pozícii outsidera vyradil skúseného Cuevas a poradil si aj s Lajovičom či Istominom.