Home Správy Klein mal v Ismaningu na rakete životný výsledok, ale nakoniec prehráva

Klein mal v Ismaningu na rakete životný výsledok, ale nakoniec prehráva

ISMANING – Lukáš Klein (489. v hodnotení ATP) prehral v druhom kole turnaja ATP Challenger v Ismaningu (43 000 EUR +H, koberec v hale) v súboji kvalifikantov s Nemcom Johannesom Härteisom (650.) po setoch 3:6, 6:4, 5:7.

Nemecký tenista zaznamenal jediný brejk prvého setu a ten ho posunul do vedenia 5:3. V ďalšej hre tak servoval na výhru v prvom sete. Lukáš sa dostal k brejkbalu, ten ale nevyužil. Potom odvrátil tri setbaly, ale pri štvrtom to už nedokázal.

Aj o druhom dejstve rozhodol jediný brejk. Nemecký tenista šiel v desiatej hre za stavu 4:5 servovať na udržanie sa v sete. Lukáš si však vypracoval náskok 40:0, prvý setbal ešte zahodil, po druhom si vynútil rozhodujúci set.

Aj v treťom sete diváci dlho nevideli brejk. Klein viedol 5:4 a na príjme sa dostal postupne ku dvom mečbalom, oba však zahodil a dovolil tak nemeckému súperovi vyrovnať stav. Po zahodenej šanci prišiel slovenský tenista o servis čistou hrou. Härteis tak šiel servovať na víťazstvo. Nezaváhal a premenil prvý mečbal.