Home Správy Keysová zastavila mladú krajanku a je vo finále v Cincinnati

Keysová zastavila mladú krajanku a je vo finále v Cincinnati

by Jana Sedláková
Madison Keysová

CINCINNATI – V semifinále turnaja WTA Premier 5 v Cincinnati zdolala v čisto americkom súboji Madison Keysová Sofiu Keninovú po setoch 7:5, 6:4.

V prvom sete šla do brejkového vedenia 3:1 Keysová. Neskôr však o výhodu prišla a Keninová znížila na 4:5. V ďalšej hre však mala skúsenejšia Američanka dva brejkbaly, a teda zároveň setbaly. Jej súperka však oba odvrátila. Ďalšie setbaly, tentokrát za stavu 5:6 však už mladšia z tenistiek odvrátiť nedokázala. Tak sa zo zisku prvého setu tešila Keysová.

V druhom dejstve si náskok brejku vybudovala Keninová – viedla 2:1, potom však o výhodu prišla na 3:3. Vzápätí ju získala späť na 4:3. Opäť ju však stratila – 4:4. Mladá tenistka pri skóre 4:5 opäť nezvládla servis na udržanie sa v sete, a teda zároveň aj v zápase. Madison Keysová premenila v poradí druhý mečbal a tešila sa z postupu do finále.

• víťazka nastrieľala 14 es
  • po prvom podaní získala 80 % výmen
  • po druhom však iba 39 %
  • obe tenistky mali po desať brejkbalov

Vo finále sa víťazka stretne s Ruskou Svetlanou Kuznecovovou, ktorá dnes predviedla vynikajúci zápas a zdolala Ash Bartyovú.