Home Najdôležitejšie Kerberová so Zverevom zarmútili na Hopmanovom pohári Austráliu

Kerberová so Zverevom zarmútili na Hopmanovom pohári Austráliu

PERTH – V priamom súboji o postup z A skupiny na Hopmanovom pohári uspelo Nemecko. Angelique Kerberová s Alexandrom Zverevom zdolali austrálsku dvojicu Ashleigh Bartyová/Matthew Ebden 2:1 na zápasy.

Základný stavebný kameň úspechu položila už Angelique Kerberová víťazstvom 6:4, 6:4 nad Ashleigh Bartyovou. V prvom sete jej stačil brejk, ktorý zaknihovala proti dobre servujúcej súperke za stavu 3:3. Jeden úspech na príjme rozhodol aj o výsledku druhého dejstva. Tentoraz si ho Nemka pripísala v treťom geme. Vzápätí odolala štyrom brejkbalom a ďalšie komplikácie nedopustila.

Alexander Zverev postup s prehľadom spečatil. Matthewa Ebdena zdolal 6:4, 6:3. V otváracom dejstve sa presadil za stavu 1:1 na príjme a sám nečelil žiadnej hrozbe straty servisu. V druhej časti podával Nemec naďalej výborne. Prvý brejk ukoristil opäť v tretej hre, druhý, keď domáci tenista servoval na udržanie sa v zápase.

Ashleigh Bartyová a Matthew Ebden si trochu napravili chuť triumfom 4:0, 4:3(1) v mixe. Prvý set sa skončil nečakane „kanárom“, hoci až tri gemy dospeli do zhody. Druhé dejstvo bolo diametrálne odlišné. Šesť suverénne odservovaných gemov neprinieslo žiadnu zhodu. Tajbrejk ovládli domáci v pomere 5:1.

V zajtrajšom finále so začiatkom o 9:00 SEČ narazí nemecký tandem na výber Švajčiarska, ktorý si zaistil postup už včera.