Home Najdôležitejšie Kovalík sa lúči s Rímom už v kvalifikácii: S americkým favoritom neuhral ani set

Jozef Kovalík

RÍM – Slovenský tenista Jozef Kovalík sa na hlavnom turnaji prestížneho antukového podujatia v Ríme nepredstaví.

Rozhodla o tom jeho dnešná prehra v úvodnom kvalifikačnom vystúpení proti americkému favoritovi Francesovi Tiafoemu 2:6, 5:7.

Kovalík vstúpil do zápasu veľmi zle, keď si stratil hneď úvodné dve podania a razom s favoritom prehrával už 0:4. Za stavu 1:5 ešte síce v siedmej hre na vlastnom podaní dokázal Slovák odvrátiť setbal Američana, ale na servise súpera ani na štvrtýkrát neuspel a prvý set hladko za 36 minút získal Tiafoe – 6:2.

V druhom dejstve nastúpil Kovalík podstatne koncentrovanejšie a po prvom brejku v zápase v štvrtej hre na podaní Tiafoeho sa zdalo, že by ešte mohol stretnutie zdramatizovať. Američan ale odpovedal okamžitým ribrejkom a potom si už obidvaja hráči držali podanie až do jedenástej hry. V tej to na servise opäť nezvládol Kovalík a Tiafoe následne na vlastnom podaní premenil hneď prvý mečbal na postup do ďalšieho kvalifikačného kola, v ktorom naňho čaká víťaz zápasu Marcos Giron verzus Federico Delbonis.