Home Najdôležitejšie Tretí slovenský postup na Roland Garros: Kovalík s domácim súperom nestratil ani set

Jozef Kovalík

PARÍŽ – Po výhrach Anny Karolíny Schmiedlovej a Rebeccy Šramkovej sa na parížskom Roland Garros dočkal víťaznej radosti aj Jozef Kovalík.

Slovenský zástupca a kvalifikačná pätnástka Kovalík do druhého kola kvalifikácie prešiel po vyradení domáceho držiteľa voľnej karty Tristana Lamasineho, ktorého zdolal po takmer dvojhodinovom boji tesne 7:5, 7:6(5).

Úvodné dejstvo rozhodol jediný brejk Kovalíka, ktorý dosiahol v jedenástej hre a za 53 minút oslavoval zisk prvého setu – 7:5. V druhom si síce v druhej hre prvýkrát v zápase stratil podanie Kovalík, ale slovenský favorit sa okamžite dočkal ribrejku. Potom si už opäť dobre podávajúci hráči držali servis a o víťazovi druhého dejstva tak musel rozhodnúť tajbrejk. V tom mal viac šťastia Kovalík, ktorého v ďalšom kvalifikačnom kole čaká Američan Ernesto Escobedo, ktorý v prvom dueli zdolal Cressyho 2:1 na sety.