Home Najdôležitejšie Kovalík parádnym obratom zaskočil favorita, v boji o štvrťfinále proti nasadenej štvorke a bývalej šestnástke

CAGLIARI – Slovenský tenista Jozef Kovalík sa prebojoval do 2. kola dvojhry na antukovom turnaji ATP v Cagliari.

V úvodnom kole zdolal v súboji kvalifikantov Inda Sumita Nagala 3:6, 6:1, 6:3. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti štvrtému nasadenému Gruzíncovi Nikolozovi Basilašvilimu – víťazovi podujatia v Dubaji, ktorý bol už aj na šestnástej priečke rebríčka ATP.

Kovalík, ktorý nebol v súboji kvalifikantov predzápasovým favoritom nevstúpil do zápasu ideálne, keď si prehral hneď úvodné podanie a na ďalšom musel opäť čeliť dvom brejkbalom, ktoré sa mu ale podarilo odvrátiť. V šiestej hre si Slovák zobral späť požičané a za stavu 3:3 sa prakticky začínalo odznova. Potom ale prišli chvíle Inda, ktorý v ďalších dvoch hrách Kovalíkovi daroval len jediný fiftín a v deviatej hre druhý setbal na podaní Kovalíka premenil na zisk setu, na ktorý potreboval 46 minút – 3:6.

Od druhého setu ako vymenený

Druhé dejstvo ale začalo náporom slovenského kvalifikanta, ktorý mal hneď dva brejkbaly na podaní súpera, ale nepodarilo sa mu ich premeniť. Vydretý gem v podaní Nagala ale bol jediným v druhom sete, pretože potom prišiel uragán Kovalíka, ktorý získal všetkých ďalších šesť hier a za 38 minút ziskom druhého dejstva vyrovnal stav na 1:1.

V rozhodujúcom sete pokračoval rozbehnutý Kovalík v skvelých výkonoch a po čistej hre Kovalíka mal hneď na svojom prvom podaní Nagal obrovské problémy. Štyri odvrátené brejkbaly napokon znamenali, že si Ind servis udržal, ale po ďalšej čistej hre Kovalíka už svoje ďalšie podanie neustál a Slovák viedol 3:1. Do konca zápasu sa už brejk nepodaril nikomu aj keď už vo ôsmej hre mal Kovalík na rakete dva mečbaly, ale nevyužil ich. Potom trochu zneistel na podaní, pri ktorom musel odvrátiť až tri brejkbaly súpera, ale našťastie nervózny záver zvládol a za dve hodiny aj 14 minút si vybojoval postup do osemfinále.

Jozef KOVALÍK (SR) – Sumit Nagal (India) 3:6, 6:1, 6:3

Zdroj: ts, TASR