Home Správy Jastremská ustála zahodené šance, odvrátila mečbal a triumfovala v Štrasburgu

Jastremská ustála zahodené šance, odvrátila mečbal a triumfovala v Štrasburgu

by Jana Sedláková

ŠTRASBURG – Ukrajinka Dajana Jastremská triumfovala na turnaji WTA International v Štrasburgu. Vo finále si poradila s Francúzkou Caroline Garciovou po setoch 6:4, 5:7, 7:6(3).

Lepší úvod stretnutia mala Garciová, keď viedla 2:0. Jastremská však ribrejkom a následným ziskom svojho servisu vyrovnala na 2:2. Ďalší priebeh zápasu bol plný brejkov. V nasledujúcich hrách si ani jedna z tenistiek nedokázala udržať podanie. Garciová dvakrát a Jastremská raz dokonca prišli o servis čistou hrou. Ukrajinka viedla 5:4 a po dlhej dobe zaknihovala výhru na podaní a tým získala prvý set na svoju stranu.

Jastremská získala brejkbal hneď v úvodnej hre a náskok si držala. Na príjme mala za stavu 3:5 dva mečbaly, ktoré ale nevyužila. V ďalšej hre servovala na výhru, ale prišla o podanie. Garciová následne zvládla vlastný servis a obrala Ukrajinku po druhý raz za sebou o podanie a vynútila si tretí set.

V ňom po veľkom boji šla ako prvá do vedenia 2:1 s brejkom Ukrajinka. O výhodu však vzápätí prišla ribrejkom. Obe hráčky si potom držali servisy. Garciová viedla 5:4 a na príjme mala mečbal. Jastremská však zabojovala, odvrátila ho a vyústenie priniesol až tajbrejk. Od stavu 2:2  si v ňom už Franúzka pripísala iba jeden bod, ním však ešte odvrátila ďalší mečbal. Z titulu sa tak tešila ukrajinská hráčka.